Badanie bioder u niemowlaków

USG bioderek, zwane także USG preluksacyjnym jest niezwykle ważnym badaniem w życiu małego człowieka. Dzięki niemu można wykryć nieprawidłowości i szybko im przeciwdziałać. Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne. Trwa maksymalnie kilkanaście minut, a odpowiedź dotyczącą rozwoju bioder rodzice otrzymują od razu.

USG bioderek u dzieci – czemu służy badanie?

Głównym celem USG preluksacyjnego jest wykrycie nieprawidłowości w budowie bioder. Najczęściej występującą nieprawidłowością jest dysplazja stawów, która jest wadą wrodzoną.

Dzięki badaniu można wykryć nieprawidłowości, które pojawiły się podczas życia płodowego, podczas porodu oraz w trakcie późniejszego rozwoju małego pacjenta. USG bioderek niemowląt w Poznaniu wykonywane jest przez najlepszych specjalistów. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat.

Kiedy wykonać USG bioderek?

Zaleca się wykonanie badania trzykrotnie. Na pierwsze badanie należy udać się z niemowlakiem w 6 tygodniu jego życia. Drugie powinno zostać zrobione w okolicach 3 miesiąca życia. Jeżeli któreś z tych dwóch badań wykaże nieprawidłowości, lekarz zaleci trzecie badanie.

Trzecie USG bioderek w Poznaniu ma miejsce w okolicy pierwszych urodzin dziecka, gdy nauczy się ono chodzić. USG preluksacyjne jest badaniem niezwykle istotnym, dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie powyższych terminów. Dzięki temu możliwe jest wykrycie nieprawidłowości w odpowiednim czasie oraz wprowadzenie leczenia.