Płytki łazienkowe z gresu – luksus we własnym domu

Kupno płytek do łazienek nie jest prostym zadaniem. Chcąc dokonać remontu łazienki chcemy wybrać takie rozwiązania, które będą zarówno modne, jak i uniwersalne. Rozwiązaniem spełniającym oba te kryteria jest wybór gresu.

Dlaczego płytki ceramiczne z gresu?

Płytki gresowe do łazienki to najlepsze płytki do tego typu pomieszczeń. Wyróżnia je odporność na wilgoć, minimalna nasiąkliwość i luksusowy design. Najbardziej popularne są szare płytki z gresu, które szturmem podbiły serca zarówna i projektantów, jak i klientów. Są one ponadczasowe, a to za sprawą faktu, że idealnie wpisują się w ostatnio modny nurt ziemistych kolorów. Te płytki ceramiczne doskonale imitują beton czy kamień. Występują w najmodniejszych kolorach ziemi: beżach, brązach i szarościach.

Na ścianach, czy tylko na podłodze?

Najnowszym hitem są wielkoformatowe, szare płytki gresowe, leżące zarówno na ścianach, jak i używane jako samodzielne płytki podłogowe połączone z innymi rodzajami płytek. Tworzą idealne nowoczesne aranżacje z nietypowymi kształtami czy skosami, jak również w kompozycji z chromowaną armaturą.

Równie dobrze płytki z gresy mogą mieć heksagonalny kształt. Stosując tego typu rozwiązanie, dodajemy do naszej łazienki pazura, i zyskujemy efekt trójwymiarowości, który w często powiększa małe powierzchnie.

Płytka idealna: w sklepie czy w Internecie?

Gdzie można znaleźć odpowiednie płytki? Producenci prześcigają się w tworzeniu różnorakich kształtów i rodzajów płytek. Zanim coś wybierzemy, warto przygotować sobie wstępny rysunek i rozmieszczenie wszystkich sprzętów w łazience, i spróbować wkomponować wybrane przez siebie płytki. Żeby wyglądały schludnie i estetycznie, powinny być tak dobrane, by zminimalizować ilość fug, szczególnie wokół umywalek i wanien. Genialne, różnorodne pomysły na wykończenie łazienek płytkami znaleźć możecie na stronie https://www.domlazienkaplytki.pl. Dwudziestoletnie doświadczenie w branży pokazuje, że projekty i wykonania płytek są na najwyższym poziomie.